
365 dní s ESG
Zažite ESG prakticky.
Zoznámte sa s kľúčovými oblasťami implementácie ESG.
Pripravte sa na nové požiadavky zákazníkov, partnerov a investorov.
Ponúkame
30% teórie a 70% praktického výcviku.

4 moduly
vás postupne zoznámia s procesom implementácie ESG a zodpovedajú na otázky:

Termíny posunuté:
Trenčín - 11. 3. => 8. 4. 2025
Žilina - 12. 3. => 9. 4. 2025
Nitra - 13. 3. => 10. 4. 2025
Čas: 8.00 do 12.00 hod.
Modul I
Ako integrovať ESG do stratégie firmy
V prvom module sa zameriame na to, čo je ESG a prečo je pre firmu dôležité. Akým spôsobom je vaša firma súčasťou ekosystému a akú úlohu v ňom zohráva. Predstavíme vám, ako nastaviť misiu, víziu a jednotlivé priority v rámci vašej ESG stratégie. Budeme sa venovať jednotlivým ESG faktorom, firemným hodnotám, analýze materiality a tomu, ako zohľadniť rôznorodé potreby vašich stakeholderov.
Kľúčové slová:
-
Ekosystém
-
Firemné hodnoty
-
Misia a Vízia
-
Mapovanie Stakeholdrov
-
Rizika a Príležitosti
-
Environmentálne a Sociálne faktory, faktory spojene s vedením firmy

Termíny:
Trenčín - 8. 4. 2025
Žilina - 9. 4. 2025
Nitra - 10. 4. 2025
Čas: 13.00 do 17.00 hod.
Modul II
Ako interne komunikovať stratégiu
Druhý modul vám pomôže porozumieť, ako spraviť stratégiu praktickejšou – kde sa aktuálne nachádzame a kam smerujeme? Aký je náš východiskový stav (baseline) a aké sú naše ciele? Ukážeme si, ako tento stav kvantifikovať, nastaviť kľúčové ukazovatele výkonnosti (KPIs) a zapojiť kolegov z rôznych oddelení. Zameriame sa na typické prekážky, ale aj na príležitosti, ako stratégiu efektívne komunikovať a spracovať tak, aby sme získali potrebnú podporu na jej úspešnú realizáciu.
Kľúčové slová:
-
Baseline
-
Ciele
-
KPIs
-
Roadmap
-
Integrácia
-
Interná komunikácia

Termíny:
Trenčín - 17. 6. 2025
Žilina - 18. 6. 2025
Nitra - 19. 6. 2025
Čas: 9.00 do 13.00 hod.
Modul III
Ako pracovať s dátami
Tretí modul vám pomôže pochopiť význam dát – či už ide o dáta, ktoré od vás vyžadujú regulácie a vaši zákazníci, alebo dáta, ktoré potrebujete zhromaždiť od vašich dodávateľov, či dáta o vašej vlastnej organizácii. Naučíte sa, ako si vytvoriť GAP analýzu – pozrieť sa na dáta, ktoré potrebujete, identifikovať dáta, ktoré už máte, a zistiť, ako získať chýbajúce informácie.
Kľúčové slová:
-
GAP analýza
-
Prehľad regulácií
-
Trhové trendy
-
Požiadavky
-
Kvalita dát
-
Manažovanie/Riadenie dát

Termíny:
Trenčín - 21. 10. 2025
Žilina - 22. 10. 2025
Nitra - 23. 10. 2025
Čas: 9.00 do 13.00 hod.
Modul IV
Ako efektívne prezentovať ESG výsledky
Súčasťou štvrtého modulu bude aj téma greenwashingu a celková komunikácia stratégie smerom navonok. Zameriame sa na úlohu dát pri komunikácii jednotlivých cieľov, dosiahnutého progresu a firemných aktivít, ktoré vaša firma už realizuje alebo plánuje realizovať na dosiahnutie svojej stratégie. Ukážeme si, ako prezentovať stratégiu externému publiku, využiť ju na posilnenie trhovej pozície a získať podporu – či už z hľadiska financovania, zákazníkov, alebo nadviazania nových spoluprác.
Kľúčové slová:
-
Greenwashing
-
Reporting
-
Externá komunikácia
-
Poziciovanie sa na trhu
-
Spolupráca
Akadémiou vás budú sprevádzať naše skúsené lektorky s domácou i medzinárodnou pôsobnosťou.
Andrea Orsag
(Garant Akadémie - hosťujúca lektorka s medzinárodnou skúsenosťou)

Andrea je konzultantka s viac než 15-ročnými skúsenosťami v oblasti riadenia rizík, tvorby stratégie a riadenia zmien naprieč rôznymi odvetviami - rovnako pre komerčný sektor, ako aj pre neziskové organizácie na medzinárodnej úrovni. Pomáha organizáciám uvádzať ich nápady do života zdokonaľovaním ich stratégií udržateľnosti, prispôsobovaním obchodných modelov k cirkularite, realizovaním programov a zapájaním zainteresovaných strán.
Je rečníčkou, hosťujúcou lektorkou, odbornou moderátorkou, školiteľkou a facilitátorkou
na témy súvisiace s cirkulárnou ekonomikou, udržateľnosťou a dopadom.
Je zakladateľkou spoločnosti MissionC - strategické poradenstvo so sídlom v Amsterdame, ktorej cieľom je urýchliť prechod k udržateľnosti na globálnej úrovni prostredníctvom cirkulárnej ekonomiky a zakomponovania faktorov ESG.
Bola tiež vymenovaná za odborníčku na udržateľnosť v rámci Európskej komisie. Mentorka pre startupy a jednotlivcov orientovaných na dosahovanie pozitívneho dopadu.
Hana Ovesná
(lektorka, odborníčka v oblasti nehnuteľností)

Hana sa environmentálnym témam venuje už od vysokoškolského štúdia na Prírodovedeckej fakulte UK.
Počas svojej kariéry získala rozsiahle skúsenosti v stavebnom sektore a projektovom manažmente, čo jej umožnilo stať sa odborníčkou na prípravu stavebných investičných zámerov a vývoj inovatívnych konceptov využívajúcich cleantech a smart riešenia.
Pôsobila tiež ako výkonná riaditeľka združenia SKGBC, ktoré sa zameriava na podporu udržateľnosti v stavebníctve, kde sa začala intenzívne venovať problematike ESG. Svojím pôsobením prispela k rozvoju udržateľných prístupov v tomto odvetví.
Je spoluzakladateľkou KLUBU lídrov udržateľnosti, platformy, ktorá spája lídrov z oblasti udržateľného rozvoja a inovácií.
Andrea Fritz
(lektorka so skúsenosťami z R&D, priemyslu a IT služieb)

Andrea vyštudovala Materiálovotechnologickú fakultu STU v Trnave a má viac ako 18 rokov skúseností na technických pozíciách vo vývoji a výrobe. Založila spoločnosť LEADECO s.r.o., ktorá pomáha firmám integrovať princípy udržateľného rozvoja so zameraním na ESG a uhlíkovú stopu.
Do oblasti udržateľnosti prináša jedinečnú kombináciu technickej odbornosti a praktických skúseností. Vďaka schopnosti prepájať technické znalosti s ESG témami a aktuálnymi potrebami trhu nachádza jednoduché a funkčné riešenia, ktoré podporujú dlhodobú udržateľnosť firiem.
Andrea je zároveň spoluzakladateľkou KLUBU lídrov udržateľnosti, platformy, ktorá spája lídrov z oblasti udržateľného rozvoja a inovácií.
Zažite s nami, čo znamená ESG v praxi. Vidíme sa v Trenčíne, v Žiline a v Nitre.
Cena programu (všetky 4 moduly): 2 200 €/osoba